swieczki urodzinowe

Jakie są rodzaje świeczek na tort?

Świeczki na torcie to nieodłączny element urodzin i innych uroczystości. Świeca, jako symbol życia, jest obowiązkowym wyposażeniem każdego tortu. W tym artykule przedstawione zostały najpopularniejsze rodzaje świeczek na tort.

Jakie świeczki wybrać jako świeczki urodzinowe?

swieczki urodzinoweNajbardziej popularnymi świeczkami urodzinowymi są świeczki w kształcie liczb. Równie często spotyka się świeczki na tory urodzinowy układające się w napis. Może być to hasło “Wszystkiego najlepszego!” lub “Sto lat!”, albo po prostu imię solenizanta. Można także użyć świeczki urodzinowe mogą być także w wybranym kształcie – na przykład serca lub kwiatka. Dla dzieci natomiast popularnym wyborem są świeczki na tort z postaci z bajek lub gier. Nie można także zapominać o tradycyjnych świeczkach – one również mają przecież swój urok. Kupując świeczki na torcie warto skorzystać z oferty internetowej gdzie mamy duży wybór i pewność że znajdziemy to czego potrzebujemy.

Fontanny tortowe

Świeczki na torcie coraz częściej przybierają formę kompletnie inną niż dotychczas. Zarówno na przyjęciach urodzinowych, imieninowych lub weselach można spotkać fontanny tortowe. Jest tak głównie ze względu na ich zjawiskowe wypalanie się, w skutek którego powstaje bardzo duży płomień łudząco przypominający fontannę. Fontanny tortowe są także bardzo bezpieczne, ich użycie jest dozwolone nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz pomieszczenia. Fontannę tortową można umieścić na cieście zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych świeczek. W przypadku użycia jej jako świeczka urodzinowa, często traktuje się ją jako jedną ze świeczek symbolizujących liczbę lat, najczęściej umieszczając ją na środku w otoczeniu reszty.